Zyxel WiFi 6 ile dijital göçebelerin ve küçük işletmelerin yanında

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz birkaç yılda çalışma alışkanlıklarında, belki de bir asırdan fazla bir süre önce gerçekleşen sanayi devriminden bu yana en önemli değişikliklere pandemide tanık olduk. Bu dönemde iş dünyası uzaktan ve hibrit modellere geçiş yaparak ofislerden uzaklaşmaya, çalışanların ise esnek bir şekilde başta evden olmak üzere hemen her yerden çalışmaya başladıklarını gördük. Evden çalışmayı tercih edenlerden, kafeler, restoranlar ve alışveriş merkezleri de dâhil olmak üzere halka açık alanlarda çalışmayı tercih edenlere kadar uzaktan çalışan tüm bireyler zaman içinde bu yeni çalışma alanlarının ötesinde bir dünyayı görmek istediler. Bu geçişin bir sonucu olarak, ‘işyeri’ tamamen yeni bir anlam kazandı.

Dijital göçebeler, çalışmak için mekân tercih ederken ağ güvenliğini önceliklendiriyor

Bu yeni eğilimi takip eden küçük ve orta ölçekli işletmeler için pandemi aslında büyüme konusunda birçok fırsatı da beraberinde getirdi. Örneğin beyaz yakalıların uzaktan çalışma ile ofis işleri için sıklıkla tercih ettiği kafelerden otellere birçok işletme bu süreci iyi yöneterek gelirlerini artırdılar. Ancak bu durum söz konusu işletmelerin gerekli yatırımları yaparak hem fiziksel hem de dijital olarak güvenli çalışma ortamları sağlamalarını gerekli kıldı. Küçük bir işletme dijital göçebeler arasında popülerse, ağının güvenilir olduğu ve ortamın üretken bir şekilde çalışmaya elverişli olduğu varsayılabilir. Bununla birlikte, daha fazla müşteri giderek ağlarında daha fazla baskıya yol açtığından, bu popülerliği bir çalışma alanı olarak sürdürmek zor olabilir. Diğer yandan çalışma alanlarının WiFi ağlarında da güvenli bir bağlantı deneyim sunması gerekiyor.

Access point’e bağlanan herkes, her an mümkün olan en iyi sinyal gücünü ve hızını alıyor

Zyxel Networks Türkiye Kanal Satış Direktörü Ömer Faruk Erünsal, “Dış mekanların çoğu açık ağ kullandığından, güvenlik söz konusu olduğunda genellikle iyi bir itibara sahip değildir. Bunun yerine küçük işletmeler, müşterilerinin verilerini güvende tutmak için güvenli ve özel ağlar kullanmalıdır. Bir beyaz yakalı, iş yeri olarak küçük bir işletmeye sık sık gitmeye karar verirse, ağ ihtiyaçlarını en azından ev ağı düzeyinde destekleyebilecek bir yer arıyordur. Küçük işletmelerin güvenilir çalışma alanları sağlayabilme meselesine iki açıdan bakmak gerek. İlk olarak, çalışanlar verilerini ve cihazlarını koruyan güvenli ağlara ihtiyaç duyar. İkincisi ise performans tutarlılığını ihmal etmeden çok sayıda kullanıcı için yeterli kapasiteye sahip bir ağ olması gerekiyor” dedi.

Dijital göçebeleri dış mekanları çalışma alanı olarak kullanmaya teşvik etmek ve bu bağlamda geniş bir müşteri tabanını desteklemek için küçük işletmeler, güvenlik konusunda daha fazlasını sunan yeni teknolojilere yöneliyor. WiFi 6 bağlantı teknolojisi bu noktada bekleme süresinin düşmesi ve kullanıcı performansında sağladığı artış ile işletmelerin ve onları tercih eden dijital göçebelerin hayatını kolaylaştırıyor.

Zyxe Wifi 6 çözümleri (NWA50 AX, NWA90 AX, NWA110AX, NWA210AX, WAX610D ve WAX650S), çok sayıda insanın günlük olarak kablosuz ağlara bağlandığı her noktada önemli verimlilik ve performans avantajları sağlıyor. WiFi 6, küçük işletmelere kendi ağlarını güvenceye alma fırsatı sağlıyor. Zyxel olarak biz de uzun süredir yeni kablosuz bağlantı teknolojileri destekli çalışan cihazlarımızı müşterilerimize sunuyoruz. Bunların başında, akıllı anten teknolojisine sahip access point’lerimiz geliyor. Bu teknoloji, access point’e bağlanan herkesin, her an mümkün olan en iyi sinyal gücünü ve hızını almasını sağlıyor.” dedi.

Zyxel’in akıllı anten teknolojisi ile parazitsiz WiFi 6 deneyimi

 Zyxel’in WiFi 6 access point modelleri, gelişmiş akıllı anten teknolojileri ve çoklu gigabit bağlantı destekleri sayesinde, kalabalık ortamlar ve bant genişliği yoğun uygulamalar için gereken her şeye sahip. Ağ omurgasında 5 Gbps’ye kadar hızlarda bağlantıları destekleyebilen access point’ler, yoğun bant genişliği gerektiren video konferans, bulut servisleri gibi günümüz uygulamaları için mükemmel bir çözüm sunuyor. Zyxel’in WiFi için geliştirdiği akıllı anten teknolojisi, bağlantıyı çok daha iyi hale getiriyor ve access point’e bağlanan herkesin, her an mümkün olan en iyi sinyal gücünü ve hızını almasını sağlıyor. Bu yaklaşımın bir başka avantajı, WiFi kullanıcıları için sorunlara neden olan ortak kanal parazit riskini ortadan kaldırmasıdır. Akıllı anten teknolojisi ile her bağlantı kendi benzersiz sinyalini kullanıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Zyxel WiFi 6 ile dijital göçebelerin ve küçük işletmelerin yanında

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir