HABEROYUN

NVIDIA Studio 3D’ye geçiyor

NVIDIA Canvas uygulamasının beta sürümünde yayınlandı, Studio Driver'ın haziran güncellemesi indirilmeye hazır. Yeni NVIDIA Studio dizüstü bilgisayarlar piyasaya sürüldü ve Omniverse Design With Marbles Yarışması başladı.

NVIDIA Studio ekosistemi, en iyi yaratıcı uygulamalara zaman kazandıran özellikler ve görsel iyileştirmeler sunmaya devam ediyor. Adobe Substance 3D Collection’da bulunan yeni ve geliştirilmiş araçlarla 3D serisinde önemli bir güncelleme duyurdu. Duyuru, Substance 3D Painter, Designer ve Sampler için yeni sürümler ve ayrıca yeni uygulama Substance 3D Stager ve tamamen yeni modeller, parametrik malzemeler ve aydınlatma dahil olmak üzere varlık kütüphanesini içeriyor. Dört uygulamadan oluşan Koleksiyon, 3D sanatçıların rekor sürede oluşturmasına yardımcı olmak için ışın izlemeli rendering ve light baking biçiminde RTX hızlandırma ve ayrıca yapay zekayla geliştirilmiş özellikler içeriyor.

Ayrıntılara Girme Zamanı

Substance uygulamaları, yıllardır 3D sanatçılar için temel bir unsur haline geldi. Uygulamalar, 3D içerik üretimini hızlandırmak için güçlü ışın izleme ve yapay zeka algoritmalarından yararlanıyor. Koleksiyon artık yeni uygulamalar ve daha sıkı entegrasyonlarla genişliyor. 3D tasarımın hem yeni başlayanlar hem de uzmanlar için her zamankinden daha hızlı ve kolay olmasını sağlayan uyumlu bir ekosistem oluşturarak kaliteden ödün vermeden sezgisel bir deneyim sunuyor ve NVIDIA RTX GPU sahipleri, tüm iş akışında en iyi performansı elde edebiliyor.

Karalamalarla Çarpıcı Fotogerçekçi Manzaralar Yaratın

Bugün beta sürümü olarak yayınlanan NVIDIA Canvas uygulaması, içerik oluşturucuların fırça darbelerini gerçeğe yakın görüntülere dönüştürmek için yapay zeka kullanarak renk yerine malzemeye göre boyama yapmalarına olanak tanıyor. Uygulama, insanlar resim yaparken fotografik sonucu gösteriyor. Bu nedenle görüntülerinin şeklini görmek için kullanıcıların beklemelerine gerek kalmıyor ve hemen görebiliyorlar.

Haziran Studio Sürücüsü Yeni Özellikler ve Daha Fazla Performans Getiriyor

NVIDIA’nın Haziran güncellemesi, birkaç temel özellik için destek ekleyen ilk Studio sürücüsüdür:

    • Resizable BAR (Yeniden boyutlandırılabilir BAR) CPU’nun grafik belleğine daha verimli erişmesini sağlayarak GeForce RTX 30 Serisi GPU’lardaki performansı artırıyor.
    • NVIDIA Ampere mimarisine sahip dizüstü bilgisayarlarda CPU, GPU ve GPU belleği arasındaki gücü dengelemek için yapay zeka kullanan Dynamic Boots 2.0 artık yaratıcı uygulamalar için optimize edildi.
    • Linux ana bilgisayardaki kullanıcıların sanal bir Windows konuk işletim sisteminde GPU geçişini etkinleştirmesine olanak tanıyan GeForce GPU’larda sanallaştırma desteği sunuldu.

Studio Driver, popüler 3D oluşturuculara, özellikle de %41’e kadar daha hızlı hareket bulanıklığı oluşturma ile özellikle Blender’a performans kazanımları ekliyor. Oyun ve video içeriğinin yakalama kartları kullanmadan popüler canlı akış servislerine yakalanmasını ve yayınlanmasını sağlayan popüler uygulama NDI 5, NVIDIA Decode desteği ekleyerek kullanıcıların 4K 120 FPS’ye kadar içeriği sorunsuz bir şekilde yayınlamasına ve kaydetmesine olanak tanıyor.

Acer’ın RTX 3070 GPU’ya sahip ConceptD 300 masaüstü bilgisayarı ile RTX 3060, 3070 ve 3080 GPU’ları destekleyen çoklu görüntüleme modlarına ve PANTONE onaylı 4K UHD ekrana sahip Concept 7 Ezel modeli satışa sunuldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu